AUGALINIO RAUGINIMO VS. CHROMINĖ ODA

TAIGI, KOKS SKIRTUMAS? 

AUGALINIO RAUGINIMO ODA

Augalinio rauginimo oda išdirbama naudojant natūralius dažus. Visi produktai skirti apdoroti odą gaunami iš augalinių medžiagų. Pavyzdžiui, vynuogių odelės odai suteikia tamsiai raudoną spalvą, medžio žievė, paruošta žievės malūnuose, suteikia rudą spalvą ir t.t. Tikslus atspalvis priklauso nuo medžiagų mišinio ir natūralios odos spalvos. Apdirbimo procesas gali užtrukti iki 8 savaičių. Augalinio rauginimo apdirbimas yra tradicinis amatas, kuriuo žmonės užsiima tūkstančius metų! Augaliniu būdu rauginta oda taip pat linkusi geriau senti ir laikui bėgant įgauna turtingą žavesį. 

Chromu išdirbta oda

Chromu išdirbta oda gaminama naudojant chemines medžiagas, rūgštis ir druskas (įskaitant chromo sulfatą). Tai labai greitas procesas, kurio metu apdirbamos odos gabalas pagaminamas beveik parą. Chromuota oda yra minkštesnė ir silpnesnė nei augalinio rauginimo oda. 

KODĖL TAI SVARBU?

pexels-vlada-karpovich-4452511

Šiomis dienomis daugiau nei 90 % pasaulio odų, naudojamų galanterijos produktams yra išdirbtos naudojant chromą – iš dalies dėl mažesnės kainos. Augaliniu būdu rauginta oda ir toliau siejama su tradicijomis ir amatais, tad manome, kad svarbu išlaikyti šį amatą gyvą. Labai nedaug odos perdirbimo įmonių šiandien gali išdirbti odą naudojant natūralius produktus. Dėl gamybos laiko ir įgūdžių ji yra brangi medžiaga, todėl sumažėja jos paklausa. Augaliniu būdu raugintos odos paprastai yra biologiškai skaidžios, nes pagamintos iš organiškų ir ekologiškų produktų.

Kadangi siekiame būti kuo tvaresniu prekiniu ženklu, stengiamės renktis natūralesnes ir ekologiškesnes medžiagas.

Taigi, jei galite rinktis – rinkitės atsakingai!

Esame ba galo dėkingi, kad galime kurti Jums.